Agregaty prądotwórcze z Chojnic dotarły do Korsunia

Dodane: 2023-01-25

Zakupione przez miasto Chojnice oraz grupę lokalnych przedsiębiorców dwa agregaty prądotwórcze dużej mocy dotarły do miasta partnerskiego na Ukrainie Korsunia Szewczenkowskiego.

Jak już pisaliśmy, pod koniec listopada 2022 z prośbą o przekazanie dwóch agregatów prądotwórczych o mocy ok. 60 kW zwróciła się do władz Chojnic Rada Miejska Korsunia Szewczenkowskiego. Została ona zrealizowana w ten sposób, że jeden z nich został zakupiony z budżetu miasta, a zakup drugiego wspólnie sfinansowało kilka chojnickich firm. Każdy z nich kosztował ok. 70 tys. zł. Zostały przewiezione z Chojnic do Mielca, skąd osobiście odebrali je przedstawiciele władz ukraińskiego Korsunia.

- W przyszłym tygodniu do Chojnic przyjedzie delegacja władz Korsunia z przewodniczącym Rady Miejskiej na czele. Wówczas zorganizujemy w ratuszu konferencję prasową z ich udziałem. Będzie też tłumacz. Nasi goście opowiedzą, jak wygląda życie mieszkańców partnerskiego miasta na Ukrainie podczas wojny rozpoczętej przez Rosję 24 lutego 2022 – przekazał na poniedziałkowej (23.01) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: