Straż Miejska walczy z nieprawidłowym parkowaniem na ul. Winogronowej

Dodane: 2023-01-25

Funkcjonariusze Straży Miejskiej od początku 2022 roku ponad 400 razy interweniowali na ulicy Winogronowej w związku z naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Nagminne wręcz stało się parkowanie w okolicy zjazdu karetek przy szpitalu.

Dochodzi do tego pomimo wyraźnego oznaczenia drogi z obydwu stron, informujące o zakazie zatrzymywania się. Sytuacja ta, oprócz oczywistego łamania przepisów prawa, stwarza zagrożenie dla wyjeżdżających ze szpitala pojazdów pogotowia i ratownictwa medycznego. Straż Miejska przypomina, iż znak drogowy B-36 oznaczający „zakaz zatrzymywania się” dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie. Jak można zaobserwować na ulicy Winogronowej znaczna część kierowców uważa, iż znak ten dotyczy wyłącznie jezdni i wjeżdża na chodnik, parkując tam swój pojazd. Należy jednak pamiętać, iż znak ten dotyczy całego obszaru drogi, czyli wydzielonego pasa terenu, w skład którego wchodzi jezdnia, pobocze, chodnik oraz ścieżka rowerowa.

Naruszenie ww. przepisów stanowi wykroczenie określone w art. 92 par. 1 Kodeksu Wykroczeń w zw. par. 28 ust. 2 cyt. Rozporządzenia i zgodnie z taryfikatorem zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 100 zł i 1 pkt karnym.

Straż Miejska w Chojnicach

Tagi: