W biurze posła A.Mrówczyńskiego zadano 10 pytań do Donalda Tuska

Dodane: 2023-01-25

Podczas konferencji prasowej z 23.01.2023 w Chojnicach jej uczestnicy zadali 10 pytań adresowanych do lidera PO Donalda Tuska. Byli to poseł Aleksander Mrówczyński, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz radny sejmiku wojewódzkiego pomorskiego z Bytowa Jerzy Barzowski.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #PytaniaDoTuska. Poseł Aleksander Mrówczyński zapowiedział, że przedstawione pytania zostaną wkrótce przekazane do chojnickiego biura parlamentarnego senatora Stanisława Lamczyka. Wspomniał o stosowaniu przez działaczy PO tzw. doktryny Palikota i Neumanna; przypomniał podniesienie przez PO wieku emerytalnego; zapewnił, że zadane podczas spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Chojnic pytania z sali nie były uzgadniane z organizatorami.

Wicewojewoda omówił zarzuty adresowane do lidera PO dotyczące budowy Nord Stream 2 i Baltic Pipe, kontaktów z Gazpromem i stosunków polsko - rosyjskich. Natomiast radny sejmiku zarzucił Donaldowi Tuskowi, że nie dbał o interesy Polski; że pracował na rzecz Niemiec i Rosji. Oskarżył o ujawnienie białoruskiemu rządowi dokumentów dotyczących działaczy opozycyjnych. Więcej w nagraniu video z konferencji prasowej.

Relacja z konferencji zrealizowana na zamówienie Biura Poselskiego posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego w Chojnicach.

Tagi: