Będzie sekcja siatkówki w ChKS Kolejarzu

Dodane: 2023-02-08

Decyzją członków zarządu klubu ChKS Kolejarz oraz trenera Pawła Wieczorka nowa sekcja siatkówki zacznie działalność od treningów dla dziewcząt z klas od IV do VI SP.  Z biegiem czasu podjęta zostanie decyzja, co do treningów dla chłopców i/lub innych grup wiekowych.

Nie wszyscy wiedzą, iż tradycje chojnickiej siatkówki sięgają roku 1950, jednak największe sukcesy w tej dziedzinie odniosła żeńska drużyna, która na poziomie II ligi grała w latach 1960/63, tj. do czasu rozwiązania jej decyzją władz centralnych.

Historia chojnickiej siatkówki, i to zarówno męskiej, jak i żeńskiej, definitywnie zakończyła się w sezonie 1979/80, kiedy z powodu słabych wyników podjęto decyzję o wycofaniu zespołów z rozgrywek. Kontynuatorem tradycji tej dziedziny sportu, w odpowiedzi na zainteresowanie i liczne zapytania, jest ChKS Kolejarz Chojnice, który otwiera nową sekcję - siatkówki.

Pierwszy trening, na który klub zaprasza wszystkie chętne zawodniczki z Chojnic i okolic, które chcą nauczyć się gry w siatkę, odbędzie się w Dzień Kobiet, a więc 8 marca o godz. 17.00 w małej sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach. Do wakacji treningi są bezpłatne i odbywać się będą raz w tygodniu - właśnie w środy.

Szczegółowe informacje: Paweł Wieczorek (tel. 533 736 371).

ChKS Kolejarz

Tagi: