Sołectwo Lichnowy nagrodziło społeczników

Dodane: 2023-02-13

W sobotę 11.02 Sołectwo Lichnowy zorganizowało pierwszą edycję Gali Dobroczynności. Podziękowano na niej mieszkańcom nie tylko Lichnów, którzy w minionych latach pracowali Imprezę poprowadził Sołtys Zbigniew Nojman, jej pomysłodawca. Odbyła się w wiejskiej świetlicy społecznie na rzecz Sołectwa.

w remizie miejscowego OSP. Wziął w niej udział wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański oraz gość honorowy – misjonarz w Brazylii ks. Leszek Kulas, rodowity mieszkaniec Lichnów.

Jak przekazał zebranym mieszkańcom i zaproszonym gościom sołtys Zbigniew Nojman, Gala Dobroczynności jest formą podziękowania za bezinteresowną pomoc i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Zapowiedział, że będzie kontynuowana w następnych latach, a jednym z nominowanych w przyszłym roku jest już firma MARBRUK, która bezpłatnie pracowała w styczniu 2023 przy umacnianiu brzegów stawu w centrum wsi. Następnie zademonstrował pokaz slajdów, w których pokazał życie lichnowskiej społeczności i wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich latach.

Głos zabrał także wójt Zbigniew Szczepański, który podziękował sołtysowi „z ADHD” za inicjatywę zorganizowania Gali oraz za dotychczasową działalność na rzecz Sołectwa. Następnie wraz ze Zbigniewem Nojmanem wręczał okolicznościowe dyplomy i upominki z promocyjnymi gadżetami Gminy Chojnice, jak długopisy, kalendarz czy torba na zakupy. Specjalny zestaw trafił do rzadkiego gościa, który jest w Polsce na urlopie, gdyż na co dzień zajmuje się swoją parafią w Brazylii, czyli ks. Leszka Kulasa. Podziękował on za otrzymywane z miejscowej parafii ciągłe wsparcie. - Z naszej ośmioosobowej grupy księży – werbistów w Brazylii, tylko ja mam taką pomoc dla mojej parafii – zaznaczył.

Podczas Gali trzy piosenki wykonała Agatka Niemiec z Lichnów, która jest uczennicą Hanny Butkiewicz, nauczycielki z SP Silno. Ostatnim akcentem sobotniej imprezy była zabawa walentynkowa przy muzyce serwowanej przez … sołtysa Zbigniewa Nojmana.

Więcej w relacji video oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: