Budowa żłobka posuwa się zgodnie z harmonogramem

Dodane: 2023-02-21

Burmistrz Arseniusz Finster podzielił się na poniedziałkowej (20.02.2023) konferencji prasowej wrażeniami ze swojej wizyty na budowie miejskiego żłobka. Nie ma obaw, że termin otwarcia zaplanowany na 1 września 2023, byłby nie dotrzymany.

- To przepiękny obiekt z sześcioma modułami. W środku pomieszczenia mają już tynki i instalacje. Jest dach i okna, wkrótce będzie wykonywana elewacja. Nasz żłobek będzie na miarę tych, które widziałem w Emsdetten i Waalwijk – stwierdził włodarz miasta.

Jak już pisaliśmy, miasto wkrótce złoży wniosek o dotację do rządowego programu Maluch, z którego na 99% powinniśmy otrzymać. Środki będzie można wykorzystać na zakup wyposażenia i wsparcie przez okres 3 lat na utrzymanie żłobka. Opłata stała w żłobku wynosi 15% od najniższego wynagrodzenia. Na sesji Rady Miejskiej zwołanej na dzień 27 lutego w nowelizacji budżetu jest kwota 2,3 mln zł, za którą zostanie zrealizowana budowa od podstaw układu drogowego na dziewiczym terenie pomiędzy „Modrakiem” i Schroniskiem dla Nieletnich, oraz ulicami Ceynowy i Rybacką.

Więcej na nagraniu video z wizyty burmistrza na budowie żłobka, które jest na jego FB. Ilustracja do tekstu, to screen z ww. nagrania.

Tagi: