Wójt o `charzykowskim` wystąpieniu w Sejmie posła M.Gramatyki: Bzdura roku

Dodane: 2023-02-27

W piątek 24.02 na sesji Rady Gminy Chojnice pojawił się wątek sporu wokół planów Nadleśnictwa Rytel dot. lasu w Charzykowach. Wywołał go radny z tej miejscowości Józef Kołak. Poprosił wójta o rozwianie obaw charzykowian w tej sprawie.

W punkcie obrad pt. „Zgłaszanie interpelacji, wniosków i zapytań radnych” pokrótce omówił apel ws. planów Nadleśnictwa Rytel działaczy Stowarzyszenia Charzy... oraz Alarmu dla Klimatu, który także otrzymał. Zreferował także przebieg zebrania wiejskiego w Charzykowach z 16 lutego, na którym przedstawiciele Nadleśnictwa starali się wyjaśnić swe plany i oddalić podejrzenia o wycinkę lasu. - Poprosiłem wójta na sesji o więcej informacji na ten temat, by rozwiać do końca obawy mieszkańców Charzyków i letników o skalę wycinki – przekazał nam dziś (27.02) radny Józef Kołak.

Wójt Zbigniew Szczepański na tej samej sesji ustosunkował się nie tylko do prośby radnego, ale i do sejmowego wystąpienia posła Polski 2050 Michała Gramatyki, który 8.02 wygłosił oświadczenie ws. charzykowskiego lasu. Jej fragment za stroną Sejmu RP: (…) Pomiędzy ulicami Wzgórze, Leśna i Podleśna, na terenie b. ośrodka PTTK, Lasy Państwowe chcą dokonać wycinki lasu w strefie ekotonowej, która z jednej strony zabezpiecza nieliczne w tym miejscu zabudowania, ale z drugiej strony zabezpiecza Charzykowy przed inwazją dużej zabudowy, zabudowy szeregowej, przed inwazją osób, które mają pieniądze i nie zawahają się, aby użyć tych pieniędzy po to, żeby wybudować swój wymarzony dom, prawdopodobnie w zwartej, skupionej zabudowie, właśnie tam. Ratujmy ten las, ratujmy Charzykowy. (…)

Wójt uważa, że poseł, który co roku w sierpniu jest jednym z prowadzących festiwal szant, w wersji sensacyjnej mówił w Sejmie, że Lasy Państwowe chcą dokonać grabieży, masowej wycinki drzew w charzykowskim lesie pod kątem jakichś deweloperów. - Nastąpiło niezrozumienie istoty sprawy. Nadleśnictwo Rytel w wieloletnich planach urządzenia lasu chce tam uruchomić park leśny. Leśnicy chcieli dobrze, ale nie wszyscy ekolodzy, którzy mienią się ekologami, rozumieją ekologię. Ponadto napisałem do pana posła Michała Gramatyki, który jest także członkiem szantowego zespołu Perły i Łotry, że powiedział w Sejmie bzdurę roku – stwierdził na sesji Rady Gminy wójt Zbigniew Szczepański.

Całość wystąpienia wójta w nagraniu video, które jest fragmentem zapisu transmisji zrealizowanej przez Urząd Gminy. 

Miniaturka video, to zdjęcie z sesji Rady Gminy z FB radnego Zbigniewa Nojmana.

Tagi: