Skrzyżowanie na DK22 z drogami do Krojant i Nowej Cerkwi jednak ze światłami

Dodane: 2023-03-02

Sukcesem zakończyły się starania wnioskodawców o zainstalowanie na modernizowanej „berlince” na skrzyżowaniu przy pomniku ułanów sygnalizacji świetlnej. Powstanie jeszcze w ramach trwającej inwestycji drogowej.

Mieszkańcy okolicznych sołectw, wspierani m.in. przez ks. proboszcza w Nowej Cerkwi Jarosława Kaźmierczaka oraz radnego powiatowego i zarazem sołtysa Krojant Eugeniusza Wirkusa, złożyli ponad 700 podpisów pod specjalną petycją w tej sprawie adresowaną do posła Aleksandra Mrówczyńskiego oraz do wójta Zbigniewa Szczepańskiego. Obaj adresaci także ją poparli i mocno, wraz ze Starostwem Powiatowym w Chojnicach, zabiegali o jej pozytywne rozpatrzenie w gdańskim oddziale GDDKiA.

- Przed tygodniem szef oddziału GDKKiA Karol Markowski poinformował mnie, że po rozpatrzeniu petycji i zapoznaniu się z analizami, w tym z chojnickiej policji o wypadkowości na tym skrzyżowaniu, została podjęta decyzja o realizacji dodatkowo, oprócz lewoskrętów, na nim także sygnalizacji świetlnej jeszcze w ramach bieżącej inwestycji drogowej. Będzie ona tzw. akomodacyjna, podobna do tej, co powstała po kilku śmiertelnych wypadkach na pobliskim początku obwodnicy Chojnic. Zostaną zamontowane czujniki mierzące natężenie ruchu na poszczególnych kierunkach i odpowiednio do sygnałów od nich będzie uruchamiało się zielone i czerwone światło – przekazał na dzisiejszej (2.03) konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański.

Więcej szczegółów w relacji video. Na miniaturce video zdjęcie z wypadku na opisanym skrzyżowaniu - archiwum/policja.

Tagi: