Poseł Mrówczyński: Nie dla projektu C40 Cities

Dodane: 2023-03-06

W piątek 3.03 w całej Polsce parlamentarzyści i działacze Prawa i Sprawiedliwości przeprowadzili akcję informującą o założeniach tzw. projektu C40 Cities. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem przedstawili stanowisko PiS w obecności lokalnych mediów w biurze poselskim w Chojnicach.

Sieć C40 Cities, to organizacja zrzeszająca prawie 100 czołowych metropolii, w tym stolicę Polski, które współpracują w obszarze ochrony klimatu. Pomysły, cele zaprezentowane w raporcie przygotowanym dla tej organizacji są nie do przyjęcia przez Polskę, wyraźnie zaznaczył poseł. - To jest jakiś matrix, inżynieria społeczna - narzucanie jak mamy żyć, co jeść, ile ubrań kupować, jak się poruszać. To niedopuszczalne, aby w ten sposób ograniczać wolność, której podstawą jest swoboda wyboru i decyzji – stwierdził poseł Aleksander Mrówczyński.

- Obawiamy się, że jeśli Platforma dojdzie do władzy, to będą nam narzucane ograniczenia, które popiera czołowy polityk PO, prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Skutki takich pomysłów mogą być katastrofalne dla polskiego rolnictwa, wielu branż przemysłu, turystyki, etc. - powiedział Mariusz Łuczyk.

Lewicowa ideologia, pod płaszczykiem ekologii, dbania o klimat ingeruje coraz bardziej w swobody obywatelskie, narzucając swój sposób myślenia i sposobu na życie zdecydowanej większości, która chce wolności.

Tekst – Biuro Poselskie Posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, fot. i oprac. Chojnice TV. Więcej w naszym zapisie video z konferencji prasowej.

Tagi: