`Gemini` zaprasza cukrzyków i ich opiekunów na cykl szkoleń

Dodane: 2023-03-08

Centrum Medyczne Gemini zaprasza chorych na cukrzycę i ich opiekunów na specjalne zajęcia edukacyjne. Są przeznaczone dla chorych dorosłych, kobiet w ciąży i dzieci. Są finansowane z Narodowego Programu Zdrowia prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia.

Założenia działań edukacyjnych przedstawiła w ratuszu szefowa „Gemini” Katarzyna Karpus. Są adresowane do dorosłych chorych (także kobiet w ciąży) na cukrzycę typu 1 i 2, chorych dzieci oraz opiekunów tychże chorych. Na terenie powiatu chojnickiego zaplanowano przeprowadzenie 17 szkoleń w grupach do 20 osób. Czas ich trwania, to ok. 5-6 godzin. Podczas nich zostaną omówione wszelkie zagadnienia związane z cukrzycą, jak diagnostyka, profilaktyka i leczenie. Nie zabraknie i teoretycznego, i praktycznego szkolenia, w jaki sposób odżywiać się. Zostanie pokazana metoda bezinwazyjna (bez wkłuć) badania poziomu cukru w organizmie. Uczestnicy szkoleń otrzymają profesjonalne materiały edukacyjne w postaci książek, długopisów, notatników, także zapisane w wersji elektronicznej na pendrivie. W trakcie szkolenia jego uczestnicy otrzymają pełnowartościowy dietetyczny posiłek. Odbędą się m.in. w chojnickim Domu Dziennego Pobytu, w DPS Chojnice, w świetlicach SM Chojnice, w Klubie Seniora, dla uczestników zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chojnicach i Czersku oraz w SP ZOZ Czersk. Pierwsze zajęcia będą w sobotę 11.03 w UTW Czersk. Zakończą się w czerwcu.

Zgłoszenia należy składać telefonicznie lub SMS-em na nr 607 570 037 lub 721 826 734, albo mailowo na katarzyna.karpus@promedchojnice.pl Więcej w relacji video oraz na stronie CM Gemini, skąd pochodzi grafika w nagraniu.

Tagi: