Osiedle Leśne czeka na usunięcie awarii ulicznego oświetlenia

Dodane: 2023-03-13

Co najmniej od środy 8.03 mieszkańcy osiedla Leśnego powinni dla swego bezpieczeństwa w roli pieszych poruszać się z latarkami i w odblaskowych koszulkach. Prawdopodobnie wtedy nastąpiła awaria ulicznego oświetlenia.

W czwartek 9.03 wieczorem otrzymaliśmy telefon od mieszkanki osiedla Leśnego, które jest w pobliżu szpitala specjalistycznego, z pytaniem, czy w Chojnicach władze miasta stosują oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną poprzez wyłączanie lamp przy ulicach. - Jest kompletnie ciemno na moim osiedlu, włącznie z Jarzębinową i Modrzewiową. Cała ul. Leśna od Bytowskiej do szpitala także. Również ul. Winogronowa od Leśnej do ronda przy skrzyżowaniu z Wiśniową – przekazała nam.

Zaprzeczyliśmy tej tezie i poradziliśmy, by zgłosiła awarię do Straży Miejskiej. Po pięciu minutach kolejny telefon od tej samej mieszkanki. - Zgłoszenie zostało przyjęte. Okazało się, że o tej awarii dowiedzieli się ode mnie. Było to pierwsze zgłoszenie w tej sprawie. Jutro (piątek 10.03) przekażą ten sygnał do Urzędu Miejskiego – dowiedzieliśmy się. Poprosiliśmy o monitoring tej sprawy i informowanie o dalszym jej biegu.

I w piątek ok. 19.00 jest kolejny telefon od mieszkanki os. Leśnego. - Nadal jest ciemno. Zadzwoniłam ponownie do Straży Miejskiej z prośbą o informację nt. awarii. Dowiedziałam się, otrzymali drugie zgłoszenie o awarii oświetlenia od mieszkańca ul. Wróblewskiego. Ponadto okazało się, że usunięcie awarii leży po stronie ENEI, bo to ich urządzenie zepsuło się i dlatego część lamp w tym rejonie miasta nie działa. Wg strażnika Urząd ma utrudniony kontakt z tym koncernem energetycznym, bo jest możliwy tylko drogą mailową, co też zostało dokonane. Kiedy zostanie usunięta awaria, nie wiadomo. Napiszcie w artykule, że kierowcy każdego rodzaju pojazdu w tamtym rejonie miasta wcale nie zwalniają przed przejściami dla pieszych, mimo ciemności. Strach przejść na drugą stronę ul. Leśnej przy skrzyżowaniu z Winogronową – przekazała naszemu portalowi.

W niedzielę 12.03 wieczorem pojechaliśmy w ten rejon miasta, gdzie nakręciliśmy podczas przejazdu autem krótki filmik, wykonaliśmy trochę zdjęć. Jak widać, na ul. Wiśniowej i Czereśniowej oświetlenie działało, od ronda z Wiśniową aż do skrzyżowania Leśnej z Bytowską było zaciemnienie. Trochę nas dziwi, że zgłoszenia o awarii do UM lub SM wcześniej nie przekazali kierowcy autobusów MZK, karetek czy pracownicy szpitala.

Zdjęcia z niedzieli 12.03 wieczór na FB Chojnice TV. Nagranie z przejazdu w artykule. Na miniaturce video ul. Leśna w pobliżu skrzyżowania z ul. Bytowską. 

Aktualizacja z 15.03.2023. Wczoraj (14.03) wieczorem lampy uliczne w omawianym rejonie Chojnic świeciły po raz pierwszy po awarii.

Tagi: