Zamiast uchwały RM Chojnic ws. św. Jana Pawła II przegłosowano stanowisko

Dodane: 2023-03-27

Pisaliśmy przed kilkoma dniami o tym, że klub PiS w RM wniósł pod obrady sesji RM projekt uchwały ws. obrony dobrego imienia. Jednak dziś (27.03) okazało się, że został on wycofany, a w zamian głosowano w tej samej sprawie Stanowisko.

Jak poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Szlanga inicjatorem tej zmiany był przewodniczący Klubu Radnych PiS Bartosz Bluma.

- Po zapoznaniu się z opinia prawną naszego projektu uchwały przygotowaną przez radcę prawnego Roberta Wajlonisa, po rozmowach z przewodniczącym RM, doszliśmy do wniosku, by wycofać projekt uchwały, a treść uzasadnienia do niej stałaby się treścią Stanowiska RM ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – wyjaśnił Bartosz Bluma. Poparło tę zmianę w porządku obrad 17 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

W odpowiednim momencie porządku obrad sesji RM w tym punkcie głos zabrał jedynie Bartosz Bluma, który odczytał treść Stanowiska. Nikt z radnych nie wziął udziału w dyskusji. Poparło Stanowisko 10 radnych (B.Bluma, K.Drewek, A.Gąsiorowski, Z.Januszewski, K.Jaruszewski, J.Kłosowska, S.Kowalik, A.Kreft, B.Kuffel, K.Pestka), jeden wstrzymał się od głosu (A.Szlanga), ośmiu nie wzięło udziału w głosowaniu (R.Dąbrowska, J.Koperski, J.Kosiedowska, A.Lewińska, S.Matthes, A.Plata, I.Skocka oraz M.Szank).

Tagi: