Uchwała o zamianie nieruchomości po siedzibie ZGM przyjęta

Dodane: 2023-03-28

Uchwała o zamianie nieruchomości położonych przy ul. Bankowej po b.siedzibie ZGM i terenu po ogrodzie przy b.szpitalu przyjęta przez RM Chojnic. Burmistrz w dyskusji polemizował z tezami artykułu napisanego przez „dziennikarza w cudzysłowiu”.

Praktycznie jedynym głosem w dyskusji ze strony radnych w tym punkcie obrad, to była prośba Bartosza Blumy o jak najszersze konsultacje społeczne warunków zabudowy terenu, gdzie kiedyś była baza i biurowiec ZGM-u, by nie nie była zagrożona panorama Starówki i pobliskiego Parku 1000-lecia.

Burmistrz Arseniusz Finster zapewnił, że tak się stanie. Wspomniał, że ta uchwała o zamianie jest konsekwencją decyzji RM Chojnic z 1.10.2018, kiedy to zdecydowano o zdjęciu uchwały o zamianie nieruchomości działek leżących na terenie b.ogrodu ss.Franciszkanek. Umożliwiłoby to w konsekwencji zabudowę narożnika ulic Wysokiej i Gdańskiej wysoką kamienicą. Przy okazji burmistrz postanowił przypomnieć praktycznie całą historię wspomnianego terenu, pozyskania go przez miasto po wyprowadzce stamtąd szpitala oraz uwarunkowań współpracy miasta z nowym właścicielem części kompleksu. Było to w ramach polemiki z autorem artykułu mówiącego o zamianie nieruchomości właśnie tych, o której był projekt uchwały. Radni nie poznali nazwiska autora, ani miejsca, gdzie tenże artykuł ukazał się. Włodarz miasta m.in. poradził autorowi, by zgłosił swoje podejrzenia ws. ewentualnej korupcji do odpowiednich organów; stwierdził, że „artykuł jest spekulacją i stekiem nieprawd”. Zapewnił obecnych w sali obrad radnych, że nowy właściciel b.siedziby ZGM-u zrealizuje dopłatę dla miasta wg wyceny rzeczoznawców. Burmistrz szacuje, że za każdy metr kw. wyniesie ona pomiędzy 700 zł, a 1000 zł.

Radni przyjęli uchwałę stosunkiem głosów 18 za przy jednym wstrzymującym. Więcej w pełnym zapisie audio z tego fragmentu obrad sesji RM z 27.03.2023. Powstał podczas transmisji video realizowanej przez UM Chojnice.

Tagi: