B.poseł PSL dostał medal Titiusa za pracę doktorską o … gęsiach

Dodane: 2023-03-30

Dr Eugeniusz Kłopotek, b.wicewojewoda bydgoski i b.poseł z PSL, od czerwca 2021 Wójt Warlubia w powiecie świeckim w woj. kujawsko – pomorskim, otrzymał na sesji RM Chojnic z 27.03 medal im. Titiusa za … pracę doktorską o gęsiach.

Jak przekazał podczas obrad Rady Przemysław Zientkowski z UM, Kapituła przyznające te medale, którą kieruje przewodniczący RM Antoni Szlanga, przy podejmowaniu decyzji o uhonorowaniu Eugeniusza Kłopotka kierowała się faktem, że wybitny chojniczanin J.D.Titius onegdaj napisał pracę o życiu sikorek, a urodzony w chojnickim szpitalu, b.mieszkaniec Konarzyn, jako dyrektor ośrodka zootechnicznego k.Inowrocławia za temat swej pracy doktorskiej wziął gęsi.

- Zamurowało mnie, gdy dowiedziałem się, że mam otrzymać medal Titiusa. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. (…) Gdy w latach 90. byłem posłem i wicewojewodą bydgoskim, to walczyłem, by Chojnice pozostały przy Bydgoszczy. Niestety, zdecydowaliście inaczej – powiedział miejskim radnym Eugeniusz Kłopotek.

Przypomniał, że w 1988 roku zdobywał medale na pobliskim miejskim stadionie podczas Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich. Medal wręczył Eugeniuszowi Kłopotkowi wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Na zdjęciu z archiwum Chojnice TV Eugeniusz Kłopotek podczas spotkania z działaczami PSL z pow. chojnickiego w lipcu 2019 w restauracji Sukiennice.

Aktualizacja z 31.03.2023. By rozwiać wątpliwości co kto powiedział na sesji RM ws. medalu Titiusa dla dr Eugeniusza Kłopotka, dodajemy pełny zapis audio z tego fragmentu obrad sesji RM. Nie mamy wpływu na jakość nagrania, które powstało podczas transmisji video realizowanej przez UM Chojnice.

Tagi: