Józef Kołak zaprasza na spływy kajakowe szlakiem Jana Pawła II

Dodane: 2023-04-18

Od 2014 roku radny gminny i dyrektor szkoły przy ul. Angowickiej Józef Kołak wraz z grupą przyjaciół i znajomych organizuje spływy kajakowe Brdą szlakiem Jana Pawła II. Kolejna edycja wkrótce – w niedziele 30 kwietnia i 7 maja.

Tym razem trasa będzie wiodła ze Starej Brdy w powiecie człuchowskim, niedaleko źródeł rzeki kończącej bieg w Bydgoszczy, do Nowej Brdy. W tej miejscowości jest Obelisk Papieski wybudowany w 2003 roku. Na tablicy napisano: „Tu, w Nowej Brdzie, 23 VIII 1953 roku rozpoczął swoje kajakowe wędrówki ks. Karol Wojtyła, Papież Jan Paweł II”.

- W każdym miesiącu w gronie przyjaciół organizujemy na terenie naszego powiatu, nie tylko na Brdzie, ale i na Zbrzycy czy Chocinie, spływy kajakowe. Tegoroczny sezon zainaugurowaliśmy 6 stycznia. Kolejny spływ był 11 marca, ale wtedy było naprawdę sporo śniegu. Serdecznie zapraszamy na spływy Szlakiem Jana Pawła II – przekazał na czwartkowej (13.04) konferencji w UG Chojnice Józef Kołak.

Slajd z obeliskiem pochodzi ze strony Polska Niezwykła.pl, gdzie jest opis jego powstania. Na zdjęciu z konferencji prasowej Józef Kołak na I planie pierwszy z prawej.

Tagi: