78 szachistów zagrało w turnieju w SP nr 8 w Chojnicach

Dodane: 2023-04-18

W sobotę 15 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się XXII Regionalny Turniej Szachowy w formule szachów błyskawicznych pod hasłem „Bawmy się razem”. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy ÓSEMKA Chojnice.

Rozgrywki odbyły się w dwóch osobnych turniejach: w OPEN-ie A uczestnikami byli dorośli szachiści oraz juniorzy powyżej 14 lat, w turnieju B zagrali juniorzy do lat 14. Rozgrywki były kojarzone komputerowo w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Wyniki są opublikowane na stronach turniejowych http://chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_2022/ i http://chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_2412/

W turnieju OPEN A zagrało 25 uczestników. W turnieju juniorów do lat 14 udział wzięło 53 młodych szachistów. Do Chojnic przyjechali szachiści z różnych klubów i miejscowości min. Bydgoszcz, Człuchów, Pruszcz Gdański, Tuchola, Cekcyn, Kartuzy, Polanów, Brusy. Zwycięzcą turnieju został kandydat na mistrza Marek Olszewski z BKS CHEMIK Bydgoszcz, który zdobył 7,5 pkt. Ze zwycięzcą udało się wygrać Pawłowi Warsińskiemu (UKS WDA Lipusz), który ostatecznie z wynikiem 6 pkt zdobył 4- te miejsce.

Bardzo dobry wynik uzyskał Sebastian Gwarny - reprezentant UKS ÓSEMKA Chojnice, który z wynikiem 7 pkt zajął drugie miejsce. Sebastian został wyróżniony jako najlepszy zawodnik powiatu chojnickiego. Tylko o 0,5 pkt mniej zdobył Damian Kamiński z KSz GAMBIT Świecie. Swoim najmłodszym pociechom podczas turnieju kibicowali rodzice. Ich zdaniem była to wspaniała impreza dla dzieci. Dla wielu uczestników był to pierwszy turniej szachowy, a więc też ogromne przeżycie. Najmłodsi szachiści w turnieju mają 5 lat - Aleksander Kopiszka i Marcel Kowalewski - i uczęszczają do Przedszkola Niepublicznego Jarzębinka Chojnice.

Puchary sfinansowano z grantów z Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Chojnicach, nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez UKS „Ósemka” Chojnice, a nagrody finansowe pochodziły z wpłat z wpisowego uczestników turnieju. Pamiątkowe medale dla juniorów zostały sfinansowane przez wychowanka Klubu Waldemara Czapiewskiego – szachisty, reprezentanta Klubu w wielu rozgrywkach szachowych również na szczeblu Wojewódzkim, współorganizator wielu imprez organizowanych przez klub. Podczas inauguracji obecna była p. Dyrektor przyjaznej Szkoły Podstawowej nr 8 – Renata Dyląg.

Turnieje sędziowała IA Grażyna Turzyńska przy ogromnym wsparciu Karola Gierszewskiego, Pawła Paluszkiewicza, Agnieszki Bielińskiej.  Nad całą organizacją turnieju czuwali: Marzenna Osowicka – prezes UKS „ÓSEMKA” Chojnice, Ala Sarnowska, Dawid Megger. Rywalizacja podczas sportowych zmagań przebiegała w atmosferze fair – play.

Serdecznie zapraszamy na następne turnieje w Chojnicach.

Marzenna Osowicka, Grażyna Turzyńska

 

Tagi: