Ul. Obr. Chojnic z rondem na skrzyżowaniu z ul. Subisława i Gdańską

Dodane: 2023-04-19

Niedawno miasto Chojnice złożyło wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ul. Obrońców Chojnic na całej jej długości. Kosztorys wynosi ponad 9,8 mln zł, a dotacja może wynieść od 50% do 80% tej kwoty.

Od 2021 roku trwały przymiarki do przebudowy ulicy Obrońców Chojnic, która łączy ulicę Kościerską z Gdańską. Miasto musiało zerwać umowę z pierwszym realizatorem koncepcji i projektu, gdyż pracował zbyt opieszale. Nowa firma ma zakończyć swe prace na przełomie lipca i sierpnia br. Powinna także przekazać ratuszowi zezwolenie na budowę oraz tzw. ZRID, gdyż pod budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicami Gdańską i Subisława będzie konieczne wywłaszczenie za odszkodowaniem części działki w jednym z narożników. Jeśli uda się pozyskać dotację, to najprawdopodobniej jeszcze jesienią 2023 zostanie ogłoszony przetarg.

Jak przekazał na poniedziałkowej (17.04) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński, zakres prac obejmuje także m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku pomiędzy Gdańską, a Jana Pawła II po stronie garaży; doświetlenie przejść dla pieszych, rozdzielenie na całej długości chodników od ścieżek rowerowych, będzie przebudowa jezdni i wjazdów na posesje. Ponadto będzie przebudowywana sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej i gazowa.

- Teraz na skrzyżowaniu Obr. Chojnic z Gdańską i Subisława jest znak STOP. Powstanie w tym miejscu ronda na pewno usprawni ruch w kierunku dworców kolejowego i autobusowego – wyraził zadowolenie wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Więcej w relacji video z konferencji oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: