W parku 1000-lecia będzie odcinek VIII etapu Biegu Dookoła Kaszub

Dodane: 2023-04-19

Od 29.04 do 7.05 na terenie woj. pomorskiego zostanie rozegrany Bieg dookoła Kaszub. Jeden z jego etapów zostanie zorganizowany w Chojnicach w parku 1000-lecia. Głównym organizatorem u nas jest chojnicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Na terenie powiatu chojnickiego biegacze pojawią się 5 maja, kiedy to zostanie przeprowadzony etap Bytów – Konarzyny. Poszczególne części będą miały mety w Swornegaciach, Chocińskim Młynie, Zielonej Hucie. Następnego dnia, czyli 6 maja, biegacze będą w Chojnicach. Najpierw będą biegać po pętli o łącznej długości 5 km na terenie parku 1000-lecia.

- Pomogą nam w organizacji odcinka im. Juliana Rydzkowskiego biegacze z sekcji Florian. Nasi członkowie będą zabezpieczać cała trasę pętli. W miejscu, gdzie start i meta zarazem, będą prowadzić kawiarenkę, w której będzie można skosztować kucha, czyli drożdżówkę, napić się kawy, herbaty czy wody. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale oraz dyplomy – przekazał mediom Włodzimierz Łangowski z chojnickiego oddziału ZK-P.

Następnie biegacze ruszą w stronę Brus i Wiela. Meta VIII etapu jest zaplanowana w miejscowości Płocice w gminie Lipusz w powiecie kościerskim.

Więcej szczegółów na stronie Biegu, skąd pochodzi plakat.

Tagi: