Zamiast Galerii pn. Victoria będzie siedmiopiętrowy budynek mieszkalno-handlowy

Dodane: 2023-04-24

Coraz bliżej dnia, w którym wreszcie zniknie „staw” pośród fundamentów niedoszłej galerii handlowej o imieniu „Victoria”, która miała stanąć opodal ronda „biszkoptowego”. Firma DORACO ma zielone światło na budowę kompleksu o wysokości 7 pięter.

Jak poinformował na sesji RM z 24.04 burmistrz Arseniusz Finster, spotkał się on niedawno z przedstawicielami firmy budowlanej DORACO, która była wykonawcą wspomnianej galerii handlowej, ale została właścicielem terenu, kiedy inwestor w 2013 zrezygnował z budowy.

- Firma jest zdeterminowana, by po przyjęciu przez Radę Miejską nowelizacji planu miejscowego dla terenu w narożniku ulic Zielonej i Derdowskiego, a prawdopodobnie stanie się to za kilka miesięcy, rozpocząć w tym miejscu budowę budynku. Na parterze będzie handel i usługi, na piętrach mieszkania. Wojewódzki Konserwator Zabytków, który wcześniej nie zgodził się na budowę w tym miejscu budynku o 8 piętrach, przychylił się do koncepcji kompleksu niższego o jedno piętro – poinformował radnych włodarz miasta.

Ilustracją jest wizualizacja przyszłej Galerii "Victoria". Grafikę rozsyłał w 2013 lokalnym mediom inwestor.

Tagi: