Poczta w Charzykowach ponownie nieczynna

Dodane: 2023-05-04

Agent, który prowadził usługi pocztowe w Punkcie Informacji Turystycznej przy siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach, z przyczyn ekonomicznych rozwiązał umowę z Pocztą Polską.

Państwowy operator pocztowy jest nadal zainteresowany istnieniem swej filii w Charzykowach. Jak przekazał niedawno wójt Zbigniew Szczepański, Poczta poprosiła go o pomoc w znalezieniu następcy. Pozytywnie podchodzi do sprawy ewentualnej kontynuacji prowadzenia tej filii przy PN BT jego dyrektor Janusz Kochanowski. Niewykluczone jednak, że może zostać wznowiona w innym miejscu letniej stolicy Gminy Chojnice.

- Nie dziwię się decyzji poprzedniego agenta, bo powiedział mi, że miewał dziennie ok. 10 klientów, a bywały dni, że tylko jednego. Naczelnik poczty przy ul. Towarowej w Chojnicach poinformował mnie, że dotychczasowy ryczałt wynoszący 1000 zł miesięcznie, został podwyższony. Aktualnie namawiam pomysłodawców, którzy za ok. miesiąc uruchomią w pawilonie ustawionym na jednym z charzykowskich parkingów kwiaciarnię, by także funkcjonowała w niej agencja pocztowa. Wstępnie są na „tak”. Mam nadzieję, że dogadają się z Pocztą Polską – stwierdził wójt Zbigniew Szczepański.

Tagi: