Spotkanie z Anną Kamińską, autorką bestsellerowych biografii, będzie 8 maja

Dodane: 2023-05-04

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zapraszają na spotkanie z pisarką Anną Kamińską, które odbędzie się w poniedziałek 8.05 o godz. 17.00 w Czytelni. Jest to szczególna data, ponieważ obchodzimy wtedy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Chcąc uczcić to święto, zapraszamy wszystkich miłośników książek do biblioteki.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Anny Kamińskiej, jest ona autorką biografii – o himalaistce Wandzie Rutkiewicz pt. „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”, przyrodniczce Simonie Kossak pt. „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” oraz himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej pt. „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o Halinie Krüger-Syrokomskiej”. Poza tym napisała też książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz zbiór opowiadań „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych”. Pisarka jest laureatką wielu nagród, a napisane przez nią książki nominowane były do prestiżowych plebiscytów literackich. Jej najnowsza książka to biografia Marka Kotańskiego – „Kotański. Bóg. Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru”.

Spotkanie odbędzie się w ramach akcji "Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza", która dofinansowana została przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach i Urząd Miejski w Chojnicach. Zapraszamy!

MBP w Chojnicach

Tagi: