Europejska Noc Muzeów - Chojnice 2023 w sobotę 13 maja

Dodane: 2023-05-12

Organizatorzy serdecznie zapraszają w sobotę 13 maja do udziału w Europejskiej Nocy Muzeów 2023. Imprezy w kilku punktach miasta rozpoczynają się najczęściej o 18.00. Ostatnie zakończą się o 24.00.

Muzeum Historyczno - Regionalne zaprasza na wystawy do Bramy Człuchowskiej, Domu Szewskiego i Baszty Kurza Stopa oraz do kramów ustawionych przy ul. Podmurnej.

Otwarte będzie Muzeum Janusza Trzebiatowskiego. Na Starym Rynku strażacy z OSP w Chojnicach pokażą swój pojazd, a harcerze, jak co roku, czekają na chętnych do grupowego zwiedzania Starego Miasta.

Od 17.00 czynna będzie wystawa pt. „Studyjne Eksperiencje” w Centrum Sztuki Collegium ARS, które mieści się na poddaszu Kościoła Gimnazjalnego.

W Chojnickim Centrum Kultury w sali teatralnej będzie wystawa pn. „Muzealne Retro Granie” ze „starymi” komputerami i konsolami do gier ze zbiorów Jordana Rolbieckiego. W sali wystawowej od 19.00 "Kazimierz Lemańczyk. Wystawy jubileuszowe w 50-lecie twórczości". Natomiast od 22.00 w sali widowiskowej spektakl "Kaczo" w wykonaniu aktorów poznańskiego Teatru Krytycznego.

Więcej szczegółów na stronie ChCK.

Tagi: