Pozostało na składach 50 t rządowego węgla

Dodane: 2023-05-08

Do końca czerwca br. można ponownie składać wnioski na zakup tzw. rządowego węgla. Na czterech chojnickich składach pozostało go 50 ton. Mogą go kupić także ci mieszkańcy, którzy już wykorzystali swój przydział na sezon grzewczy 2022/2023 i to bez ograniczeń ilościowych.

Urząd Miejski w kończącej się akcji „węglowej” pozytywnie rozpatrzył ok. 1000 podań o dodatek węglowy, ale tylko 55% chojniczan z tej grupy skorzystało z możliwości zakupu węgla. W tej chwili zmieniły się zasady i mogą zakupić go także ci, co już wcześniej tego dokonali.

- Po rozmowach z właścicielami chojnickich składów uzgodniliśmy, że po obniżce ich marży węgiel będzie sprzedawany w cenie 1850 zł brutto. Aktualnie można zakupić węgiel w wolnym obrocie, ale o najniższej jakości, za ok. 1500 zł za tonę. Mamy jeszcze nie zakupionych 50 ton węgla – 46 t ekogroszku i 4 t orzechu – poinformował w UM wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Jak informuje na swej stronie UM Chojnice, „wnioski o zakup można składać w MOPS w Chojnicach, Pl. Niepodległości 7. Następnie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku wpłatę należy dokonać w kasie UM lub na konto urzędu (analogicznie jak było dotychczas). Ze sprzedaży końcowej prowadzonej przez Gminę Miejską Chojnice mogą skorzystać osoby mieszkające poza terenem naszej gminy na podstawie zaświadczenia wydanego przez wójta/burmistrza/prezydenta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania danej osoby.

Sprzedaż prowadzona będzie przez miasto do 31 lipca 2023 r. lub do wyczerpania węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej. Składy, na których znajduje się jeszcze „miejski” węgiel to „Cezar” Sp. z o.o.; ul. Subisława 23; PUH „AGA”, ul. Drzymały 14; „Kapost”, ul. Towarowa 20 oraz „Karma”, ul. Towarowa 17.”

Tagi: