Bieg Dookoła Kaszub miał etap w Swornegaciach

Dodane: 2023-05-08

W piątek 5.05 odbył się etap I Maratonu Kaszëbë, którego meta był w Swornegaciach. To było wyjątkowe wydarzenie zorganizowane w ramach I Biegu Dookoła Kaszub. Kolorytu biegowi nadała piękna trasa, ze startem zlokalizowanym na stadionie w Studzienicach i metą przy Kozim Moście w Swornegaciach.

Pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Bukowski z Lipnicy. Dekoracja medalowa odbyła się przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego i Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Organizatorem zawodów było Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Żukowie, a partnerem wydarzenia Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Bieg Dookoła Kaszub to nie tylko wydarzenie sportowo – rekreacyjne, ale przede wszystkim społeczne. Pierwsi miłośnicy aktywnego wypoczynku wystartowali 29 kwietnia, a 7 maja na trasę wyruszyli jego ostatni uczestnicy. Bieg rozpoczął się i zakończył w Kartuzach. Trasa biegu, która liczyła blisko 700 kilometrów, podzielona była na 9 etapów i 139 odcinków. Przebiegała wokół Kaszub, pokazując wszystkim uczestnikom nie tylko wspaniałą przyrodę, ale także historię i kulturę regionu.

GOK Chojnice

Tagi: