Województwo jest przeciw budowie ronda na skrzyżowaniu Kościerska – Bałtycka

Dodane: 2023-05-10

Trwają prace nad projektem łącznicy ulic Kościerskiej i Gdańskiej, która biegnąć ma obrzeżami osiedli Kaszubskiego i 700-lecia. Urząd Marszałkowski, który poprzez ZDW zarządza DW 235, nie zgadza się na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Kościerskiej.

Uważa, że jest niepotrzebne, bo do tej pory … w Chojnicach na szosie do Kościerzyny nie było rond. Zdziwiony tą decyzją jest burmistrz Arseniusz Finster, gdyż na DW 235 są ronda i w Brusach, i w Kornem. - Tam nie ma dużego ruchu pieszych, jak przy skrzyżowaniu obok „blaszaka”, więc rondo tam lepiej by się sprawdziło, niż skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Będziemy zabiegać w Urzędzie Marszałkowskim o zmianę zdania – przekazał włodarz miasta.

Nowa ulica ma przebiegać przy planowanej siedzibie Komendy Powiatowej Policji, o czym już pisaliśmy, więc zapytaliśmy o aktualne zaawansowanie prac przygotowawczych. - Z naszej strony uzgodniliśmy wszelkie potrzebne sprawy. Zadeklarowaliśmy, że przejmiemy aktualne siedziby KPP przy ul. Warszawskiej oraz bazę przy ul. Gdańskiej. Tę ostatnią nieruchomość zagospodarują wspólnie strażacy z OSP i PSP. W tej chwili „piłka” jest na „boisku” Komendy Głównej Policji. Ona powinna zgłosić do stosownej ustawy propozycje budowy nowych komend na terenie naszego kraju. Czekamy na ten ruch – odpowiedział nam burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: