W nowym roku szkolnym w II LO będzie nauka języka hiszpańskiego

Dodane: 2023-05-11

Na rok szkolny 2023/2024 powiatowe szkoły ponadpodstawowe przygotowały ok. 1670 miejsc w 53 klasach pierwszych. Natomiast szkoły podstawowe w powiecie chojnickim mają w ósmych klasach 1520 uczniów.

Z tych danych wynika, że dla młodzieży spoza naszego powiatu będzie minimum 150 miejsc. Zapewne więcej, gdyż także młodzi mieszkańcy z chojnickiego „emigrują” do szkół średnich w innych powiatach i województwach. Władze Powiatu jak co roku organizowały dla absolwentów SP targi edukacyjne, promowały dni otwarte w szkołach średnich. W br. przygotowały dla nich elektroniczny informator, w którym znalazł się komplet potrzebnych informacji. Dużych zmian w ofercie edukacyjnej nie ma. Jedną z dwóch nowych klas w II LO w Chojnicach jest profil pt. „Geografia – język hiszpański – język angielski”. Nie zmieniła się ilość miejsc w Bursie przy ul. Świętopełka w Chojnicach. Nadal ma 120 miejsc.

- Zachęcamy przyszłych uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w dzisiejszym (11.05) internetowym szkoleniu, które będzie prowadzone od 14.00 do 15.00 na platformie YouTube. Będzie można je obejrzeć i później. – przekazała dziś na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Irena Laska.

Tagi: