Kabaret Niezapominajki z KGW Lichnowy świętował 10-lecie

Dodane: 2023-05-17

Wczoraj (16.05) wiejski kabaret „Niezapominajki”, który tworzą panie z KGW Lichnowy, obchodził swoje 10-lecie istnienia. Z tej okazji w świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie ich działalności.

Została ona przystrojona dekoracjami z ich dziesięciu programów kabaretowych, które pokazywały przez minione 10 lat na przeglądach w Konarzynach (KFOKA) i w Silnie (Beret), na imprezach dla seniorów, na finałach miejskich i gminnych WOŚP, na imprezach sołeckich (m.in. w rocznicę wyborów z 1989 czy na powitaniu gości z gminy Niegowa). Nie zabrakło gratulacji, kwiatów i prezentów od gości. Władze gminy reprezentowała Sekretarz Lucyna Zawiszewska, która przekazała od wójta Zbigniewa Szczepańskiego symboliczny czek na wsparcie działalności Niezapominajek. Przedstawicielka Powiatowej Rady Seniorów Krystyna Kijek poinformowała o wystosowaniu dla nich zaproszenia na występ podczas Wojewódzkiego Dnia Seniora w chojnickiej Fosie 17 czerwca. Nie zabrakło prezentu także od dyrektor GOK-u Justyny Rząski.

Sołtys Zbigniew Nojman, któremu zdarzało się gościnnie wystąpić w jednym ze skeczów, po dość krótkiej, jak na niego przemowie z gratulacjami, zajął się projekcją kilku występów Niezapominajek, które umieścił na swoim portalu autor niniejszej relacji. Był także pokaz, specjalnie przygotowanego na jubileusz, walca w wykonaniu pań z kabaretu.

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Więcej w naszej relacji video i fotograficznej na FB Chojnice TV.

Tagi: