Pisanie jednej książki zajmuje jej … 4-5 tygodni

Dodane: 2023-05-18

Wczoraj (17 maj) w Filii nr 6 MBP w Chojnicach odbyło się spotkanie z pisarką powieści dla kobiet Sylwią Kubik. Pisze książki od 4 lat. Średnio napisanie jednej książki zajmuje jej od 4 do 5 tygodni.

Sylwia Kubik jest autorką powieści obyczajowych i romantycznych. Akcję swoich dzieł umiejscawia często na terenach Powiśla i Żuław, skąd pochodzi i gdzie mieszka. Do tej pory wydała takie powieści (w cyklach i pojedynczo) jak "Krok do miłości", "Miłość musi być!", "Miłość pod naszym niebem", "Nasze niebo", "Pod naszym niebem", "Pod obcym niebem", "Tajemnica z przeszłości", "W cieniu wierzb", "Zimowe Żuławy", "Żuławska miłość". Praktycznie każdej z tych pozycji podczas spotkania w Chojnicach poświęciła trochę czasu, ale rozpoczęła je od przybliżenia najnowszej powieści obyczajowej pt. Mennonitka i hrabia. Przybliżyła jej tło historyczne, opowiedziała o losach tej grupy wyznaniowej „spokrewnionej” z Amiszami w USA, która przeniosła się na polskie Żuławy i pomogła je udostępnić pod rolnictwo poprzez uporządkowanie gospodarki wodnej na tym depresyjnym terenie u ujścia Wisły. Wyjątkowo napisanie tej powieści trwało „aż” 5 miesięcy.

- Pracując nad tą powieścią odwiedziłam oryginalną chatę Mennonitów, która zachowała się do dziś. Chciałam poznać jej rozmiary, sposób urządzenia i wyposażenie, by wiernie to odtworzyć w książce – przekazała uczestnikom spotkania.

Przekazała, że rezygnuje z pracy w szkole specjalnej i liceum, by mieć więcej czasu na pisanie swych dzieł. W 2023 roku najprawdopodobniej swą premierę będą miały jeszcze … pięć jej książek! Jedno z pytań zadał pisarce autor niniejszej relacji. Ciekawiło nas, czy jakieś z jej dzieł jest czy będzie fabułą filmu czy serialu. - Niestety, jeszcze nie. Nie mam takich znajomości – z uśmiechem odpowiedziała.

Więcej w pełnym zapisie video ze spotkania. Fotogaleria ze spotkania na FB Chojnice TV.

Tagi: