Jest koncepcja, by poprawił się zasięg w Chocińskim Młynie i Klosnowie

Dodane: 2023-05-19

Jeszcze nie wybrano alternatywnej lokalizacji dla masztu sieci PLAY w Małych Swornegaciach, ale jest koncepcja poprawy łączności telefonii komórkowej w Chocińskim Młynie i Klosnowie.

Podczas czwartkowej (18.05) konferencji prasowej w Urzędzie Gminy zapytaliśmy wójta Zbigniewa Szczepańskiego, sugerując się jego wypowiedzią z niedawnego spotkania nt. dzikiej zabudowy, że bliski jest kompromis ws. innej lokalizacji masztu w Małych Swornegaciach, czy może podać szczegóły tego uzgodnienia. Okazuje się, że jeszcze trzeba trochę poczekać, ale są dobre wieści dla mieszkańców innych miejscowości w gminie Chojnice.

- PLAY jeszcze zastanawia się nad wyborem jednej z trzech alternatyw, które znajdują się na terenach Lasów Państwowych. Ale, na wniosek dyrektora PN BT Janusza Kochanowskiego, są duże szanse montażu nadajnika na maszcie obserwacyjnym Lasów, by poprawić bardzo zły zasięg sieci komórkowych w tym rejonie. PLAY też obiecał, że przyjrzy się ustawieniu nadajnika na maszcie w Kłodawie. Może jego inne ustawienie poprawi łączność w Klosnowie. Przekazali mi ponadto przedstawiciele tej sieci, że nie ze względów biznesowych zamierzają ustawić maszt w Małych Swornegaciach, a po to, by osiągnąć w tym rejonie gminy Chojnice większe pokrycie zasięgiem naszych terenów. Uważam, że od brzydoty masztu ważniejsze jest bezpieczeństwo żeglarzy na jeziorach czy turystów oraz mieszkańców w lasach – odpowiedział nam wójt Zbigniew Szczepański.

Więcej informacji w relacji video z konferencji prasowej w UG Chojnice z 18.05.2023. Na zdjęciu plaża w Małych Swornegaciach.

Tagi: