W drugim przetargu budowa komunalnego budynku tańsza o 2,3 mln zł

Dodane: 2023-05-23

W 2022 roku najniższa oferta na realizację komunalnego budynku mieszkalnego o 24 lokalach opiewała na 9,8 mln zł, więc burmistrz Arseniusz Finster unieważnił przetarg. Drugie podejście mieści się w kosztorysie.

W ubr. miasto Chojnice pozyskało rządową dotację na budowę domu komunalnego, którą zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego, w wysokości ponad 6,2 mln zł. Resztę „montażu finansowego” uzupełnia dotacja z budżetu miasta, która jest dywidendą z ZGM-u. Planowana była w wysokości 3 mln zł, ale nie będzie potrzebna w tej wysokości.

- Kilka dni temu otworzyliśmy oferty na powtórzony przetarg. Z pięciu, które wpłynęły, najniższa opiewa na 7,5 mln zł. Złożyła ją firma z Kościerzyny. Kolejna jest w wysokości 8,3 mln zł i jest od firmy „Urbaniak” z Chojnic. Jeśli oferta kościerskiej firmy będzie spełniała wszystkie wymogi specyfikacji przetargowej, to zaoszczędzimy 2,3 mln zł – przekazał na konferencji prasowej z 22.05 burmistrz Arseniusz Finster.

Przetarg i budowę poprowadzi Chojnicki TBS Sp. z o.o. Pierwszeństwo w zasiedleniu domu komunalnego będą miały osoby oczekujące na liście przydziału mieszkań.

Na ilustracji wizualizacja nowego domu komunalnego.

Tagi: