Bieg Tura ponownie tylko w Człuchowie w niedzielę 28 maja

Dodane: 2023-05-24

Do 2005 roku Ogólnopolski Bieg Tura na dystansie 15 km był rozgrywany pomiędzy miastami, które mają w herbie tura, czyli Chojnicami i Człuchowem. Niestety, od 2006 już tylko w Człuchowie. Kolejna edycja, już trzydziesta, w niedzielę 28 maja.

Setki dzieci i młodzieży oraz 150 dorosłych zawodników wystartuje w tym roku w Biegu Tura. Zawody organizowane są w Człuchowie. Obecnie jest to największa impreza biegowa w regionie. W tym roku przypada jej okrągły, trzydziesty jubileusz. Trasa wyścigu wiedzie w Małym Biegu Tura, organizowanym dla dzieci i młodzieży, ulicami przyległymi do człuchowskiego Rynku. Dorośli biegną ulicami i traktami pieszo– rowerowymi wiodącymi przez centrum miasta, a następnie wzdłuż jeziora i przez park.

Promujemy w ten sposób miasto Człuchów oraz powstałe u nas ścieżki rowerowe i pieszo–rowerowe – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Start i meta, jak co roku będą się znajdowały na Rynku. Dorośli zawodnicy będą mieli do pokonania odcinek 5-cio lub 10-cio kilometrowy, w zależności od wyboru. – Każdy może wystartować. W biegu na 5 km dolna granica wiekowa to 14 lat, a w biegu na 10 km – 16 lat. Zapraszamy wszystkich, którzy są zdrowi i czują się na siłach – dodaje dyrektor.

Zapisy chętnych wciąż są przyjmowane. Zainteresowani mogą się zgłaszać internetowo poprzez system domtel-sport.pl. W miarę dostępności miejsc, możliwe będzie także zapisanie się na miejscu w dniu wyścigu. W tym jednak przypadku opłata startowa będzie wyższa. Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 11.00. Biegi dla dzieci rozpoczną się o 9.30. Wszystko to w najbliższą niedzielę (28.05).

UM Człuchów

Więcej szczegółów na stronie UM Człuchów.

Tagi: