Kalendarz miejskich imprez na Lato 2023 jest gotowy

Dodane: 2023-06-06

Chojnickie Centrum Kultury ma już gotowy program letnich imprez plenerowych, które najczęściej odbywają się w amfiteatrze w Fosie Miejskiej. Przedstawili go wczoraj (5.06) na konferencji prasowej w CE-W-ie Łukasz Sajnaj oraz Grzegorz Szlanga.

Kierownictwo ChCK w trakcie prac nad programem letnich imprez miało spotkanie z pracownikami GOK-u Chojnice, by sztandarowe imprezy w obydwu samorządach nie konkurowały pomiędzy sobą w tym samym terminie o widza. Praktycznie w prawie każdy weekend lata minimum jedna impreza będzie realizowana w Fosie. Już w najbliższy weekend będzie koncert absolwentów i uczniów LO z okazji 400-lecia szkoły (piątek 9.06 od 16.00) i Chojnickie Aniołowo (niedziela od 13.00). W ostatni weekend czerwca są Dni Chojnic, które wracają z parku 1000-lecia. W Fosie w piątek 23.06 zaprezentuje swe największe hity zespół Lombard. Tydzień później w tym samym miejscu koncert dwóch zespołów (z Polski i Łotwy) grających muzykę z gatunku „boogie”.

Fiesta Teatralna (niestety, nadal dwudniowa) będzie 7 i 8 lipca, czyli w tym samym terminie, co Festiwal Teatrów Ulicznych w Gdańsku. Dzięki temu będziemy mogli gościć te same zespoły, co w stolicy województwa. W kolejny weekend lipca zaplanowano III edycję koncertu pt. „Łatwo, letnio i przyjemnie”. W ostatnią sobotę lipca stypendystka Burmistrza Chojnic Weronika Kowalska wraz z zespołem z ChCK zaprezentuje covery zespołu Maanam.

Sierpień zaczyna się tradycyjnie od kolejnej edycji Chojnickiej Nocy Poetów. Jedną z gwiazd będzie Jacek Wójcicki. - Nauczeni zeszłorocznym doświadczeniem, kiedy to ostatni wykonawcy mieli już nieliczną widownię, którą przerzedziła najzimniejsza noc lata, mamy mocne postanowienie, by teraz Noc Poetów zakończyła się najpóźniej o 23.00 – zadeklarował Grzegorz Szlanga.

Jak od kilku lat, tak i w br. Noce Operetkowe nie będą konkurować z charzykowskimi szantami, gdyż będą w III weekend sierpnia. Na zakończenie sezonu w ostatni weekend sierpnia będzie II edycja koncertu pn. Siła lokalności oraz XVII Turniej Rycerski.

Na zdjęciu wykonanym w Fosie w sierpniu 2022 program poprzedniej edycji Nocy Poetów.

Tagi: