Uczniowie i absolwenci LO zaprezentowali swe talenty wokalne w Fosie Miejskiej

Dodane: 2023-06-10

Wczoraj (9.06) w amfiteatrze w Fosie Miejskiej swe wokalne i muzyczne talenty zaprezentowali uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich. Był to kolejny punkt obchodów jubileuszu 400-lecia istnienia tej szkoły.

Koncert poprowadzili Magdalena Kosobucka i Przemysław Singer, oboje oczywiście absolwenci „starego ogólniaka”. Uroczystość otworzyli dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Gierszewska oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół LO Sebastian Matthes, który obiecał, że nie wystąpi na scenie, i słowa dotrzymał. Koncert reżyserowała Grażyna Szumska, której nie raz ze sceny dziękowali wykonawcy za ukierunkowanie ich drogi „muzycznej”. Były także i podziękowania dla nauczycieli o pozostałych specjalnościach, a szczególne expose, jak zaznaczył, skierował Jakub Loll, „za to dzięki Wam wyszliśmy na ludzi”. Koncert nagłaśniała ekipa z Chojnickiego Centrum Kultury.

Wystąpili: Maria Cyborowska, Cyryl Drążkowski, Julia Świerczewska, Wiktoria Żmudzka, Krzysztof Rutkowski, Martyna Wacławska, Afrodyta Bochenek, Gabriela Zegarek, Dariusz Buczek, Agata Szark, Marika Chlebowicz z Ireneuszem Drobińskim, Magdalena Kosobucka (po polsku i francusku), Szymon Borzych, Małgorzata Szmaglinska, Jakub Loll, Adriana Owczarczyk i Paulina Szymlek (czyli Pierwiastek z Trzech). Fotogaleria z koncertu na FB Chojnice TV.

Dziś (sobota 10.06) kolejne punkty programu jubileuszu. O 11.15 na Starym Rynku przekazanie kluczy do bram miasta przez Burmistrza Chojnic; odsłonięcie okolicznościowego obelisku na dziedzińcu szkoły; od 12 do 14 spotkanie wspomnieniowe (transmisja z niego na YT tutaj); od 14 zwiedzanie szkoły i piknik; od 19 Bal Absolwenta.

Tagi: