LEGOwisko będzie w najbliższy weekend

Dodane: 2023-06-20

W najbliższy weekend, czyli w sobotę 24.06 i niedzielę 25.06, w obu miejskich halach przy ul. Huberta Wagnera w Chojnicach, będzie można podziwiać wystawę najróżniejszych budowli z klocków LEGO. Jeden z projektów autorstwa naszego rodaka ma oficjalną „pieczątkę” duńskiego producenta.

Po 6 latach od poprzedniej edycji ponownie w Chojnicach gościć będzie wystawa autorstwa entuzjastów klocków LEGO. W obu halach zostanie zaprezentowanych kilkaset modeli z nich zbudowanych. Będą podzielone na części tematyczne, jak m.in. średniowiecze, miasteczko, kolej, STAR WARS. Będą także konkursy dla dzieci.

Jak zaznaczył na wczorajszej (19.06) konferencji prasowej w UM przedstawiciel firmy Lugpol, organizującej wystawę, będą na nich modele od ponad 80 wystawców. Część z nich będzie osobiście w Chojnicach. Niektórzy z nich przy okazji planują zostać na dłużej, by poznać nasz region.

Wystawa będzie czynna w sobotę 24.06 w godzinach 9-18, w niedzielę 25.06 od 9 do 16. Bilety w cenie 5 zł dzieci, 10 zł dorośli, będzie można kupować w trakcie imprezy w kasach Parku Wodnego. Całość wpływów z nich będzie przeznaczona na koszt zakwaterowania i wyżywienia wystawców. Nie pobierają oni żadnego wynagrodzenia za udział w wystawie.

Tagi: