Poseł A. Mrówczyński - Dalej działam ws. budowy węzła Nieżychowice

Dodane: 2023-06-27

Wczoraj (26.06) w biurze poselskim przy ul. Sukienników w Chojnicach odbyła się kolejna konferencja prasowa posła Aleksandra Mrówczyńskiego oraz wicewojewody Mariusza Łuczyka. Głównym tematem było przekazanie stanowiska PiS ws. kopalni węgla brunatnego w Turowie.

Niedawno Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Bogatyni konwencję krajową. Jej głównym tematem była obrona niedaleko położonej kopalni w Turowie, której zamknięcia domaga się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Argumenty za obroną tej kopalni oraz szczegóły ugody z sąsiadami kopalni w Czechach przedstawił wicewojewoda Mariusz Łuczyk (od 15 minuty zapisu video z konferencji).

Poseł Aleksander Mrówczyński (od 0.00 konferencji, poprowadził ją Bartosz Bluma) natomiast skomentował m.in. słowa szefa Europejskiej Partii Ludowej w europarlamencie (do niedawna kierował tym ciałem Donald Tusk) Manfreda Webera, który w wywiadzie dla jednej z niemieckich gazet powiedział: "Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić ten kraj z powrotem do Europy.". Uważa je za niedopuszczalną ingerencję w polskie wewnętrzne sprawy. Zauważył, że sąsiadujące z polską kopalnią i elektrownią podobne instalacje w sąsiednich Niemczech i Czechach funkcjonują niepokojone. Jest zdania, że opozycję połączył na niedawnym marszu w Warszawie białoczerwony sztandar i nienawiść do PiS.

Pochwalił realizację modernizacji ul. Igielskiej oraz drogi do Doliny Śmierci. Zapewnił, że w dalszym ciągu będzie zabiegał o budowę węzła w Nieżychowicach.

Więcej szczegółów w zapisie video konferencji prasowej z 26.06.2023. 

Tagi: