Enea wspiera piłkarzy Chojniczanki Chojnice

Dodane: 2023-07-19

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, została nowym sponsorem klubu piłkarskiego Chojniczanka Chojnice. Firma dołącza do grona platynowych sponsorów drużyny piłkarskiej, która istnieje już prawie od stu lat. Dowiedzieliśmy się o tym podczas dzisiejszej (19.07) konferencji prasowej.

MKS Chojniczanka został założony 10 marca 1930 roku i jest jednym z największych klubów na Pomorzu. Do sukcesów drużyny piłkarskiej należy zaliczyć zajęcie trzeciego miejsca w rozgrywkach 1 ligi w sezonie 2017/18 oraz trzykrotny udział w ćwierćfinale Pucharu Polski (sezony 2015/16, 2017/18 i 2020/21). Obecnie Chojniczanka występuje w piłkarskiej 2 lidze i walczy o awans.

 Chojniczanka to klub piłkarski, który ma bardzo duże grono wiernych kibiców. Chcemy dodać energii zarówno im, jak i zawodnikom. Enea od lat wspiera sport na terenie swojej działalności, a Chojnice to nasz rejon dystrybucji. Zależy nam by wsparcie Enei pomogło drużynie w powrocie do wyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei. Enea sponsorem platynowym drużyny z Chojnic będzie w sezonie 2023/2024. Logo koncernu energetycznego będzie obecne między innymi na strojach zawodników.

Współpraca nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie posła na Sejm RP Aleksandra Mrówczyńskiego. –Kibicowaliśmy, kibicujemy i będziemy kibicować Chojniczance. Dziękuję, że mój głos także był słyszalny w grupie Enea, jej przedstawiciele się w niego wsłuchali i zdecydowali się wesprzeć chojnicki klub – powiedział Aleksander Mrówczyński.

– Bardzo cieszymy się na współpracę z firmą Enea. To bardzo ważna informacja dla całej żółto-biało-czerwonej społeczności. Już wcześniej działaliśmy wspólnie przy organizacji turnieju dla dzieci, a dzisiaj stawiamy kolejny krok w naszych działaniach. Klub Biznesu Chojniczanki, to w zdecydowanej większości lokalne firmy wspierające Chojniczankę. Potrzebujemy jednak cały czas wzmacniać ten nasz finansowy fundament, by klub mógł dalej się rozwijać. Dlatego dziękujemy za zaufanie i wspólnie twórzmy #nowaTURa – powiedział Jarosław Klauzo, prezes Chojniczanki.

Najbliższy mecz MKS Chojniczanka Chojnice rozegra z Lechem Poznań II w piątek 28 lipca 2023 roku na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza w Chojnicach.

Tekst - MKS Chojniczanka S.A.; nagranie konferencji prasowej z 19.07.2023 oraz zdjęcia - Chojnice TV.

Tagi: