Autem po remontowanej `berlince` z Chojnic do Czerska

Dodane: 2023-07-28

Jadący do Czerska przez Rytel mają okazję zapoznać się z postępem prac na przebudowywanym odcinku DK nr 22 z Chojnic do Czerska. Roboty drogowe mają zakończyć się w czerwcu 2024 roku. Jak przebiega przejazd w kierunku Czerska sprawdziliśmy 27 lipca br. Efekt w naszym nagraniu.

Wyjechaliśmy po 18.00, kiedy jeszcze ruch pojazdów na wahadłach kierowany jest przez pracowników zatrudnionych przez firmę realizującą przebudowę. Innych pracowników w tym czasie już nie było na placu budowy. Widać już zarysy nowych rozwiązań komunikacyjnych, np. przy pomniku ułanów i drogach do Krojant i Nowej Cerkwi. W niektórych miejscach można podejrzewać, że pojawią się tam ekrany dźwiękochłonne. Oczywiście przybywa wysepek na szosie, choć większe zestawy drogowe czasem mogą mieć problemy z ich objechaniem.

Ruch w kierunku do Czerska odbywał się w miarę płynnie, jak na taki zakres prac. Wiele dłużej zajęła droga powrotna, która rozpoczęła się ok. 22.00. Wówczas działała jedynie sygnalizacja świetlna. Warto w tym czasie spróbować na tym kierunku przejazd do Chojnic przez Brusy – Wybudowanie. Odcinek Czersk - Brusy wskazane, by jechać z prędkością ok. 70 km/godzinę.

Tagi: