Żeglarze z ChKŻ z kolejnymi sukcesami w zawodach

Dodane: 2023-08-01

Zawodnicy i zawodniczki z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego odnoszą kolejne sukcesy podczas regat i mistrzostw.

W Sarnówku koło Iławy odbyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist w kategorii wiekowej do lat 9. ChKŻ Chojnice reprezentowało dwóch zawodników - Filip Sołtysiak i Wiktor Balicki. W rywalizacji wzięło udział 52 chłopców i 29 dziewczynek. Regaty trwały trzy dni - od 28 do 30 lipca, podczas których przeprowadzono 7 wyścigów. Warunki wiatrowe były umiarkowane, co w tej kategorii wiekowej było bardzo sprzyjające. Pogoda nie rozpieszczała młodych żeglarzy prezentując pełen wachlarz swoich umiejętności. Był deszcz, burza i momentami porywisty wiatr. Były momenty z przyjemnym słońcem i pogodowym oknem. Przez dwa dni rywalizacji miejsce na podium utrzymywał Filip Sołtysiak, jednak ostatecznie uplasował się na 6 pozycji. Kolega klubowy Wiktor Balicki rywalizację ukończył na 12 miejscu.

Bardzo dobre wieści nadeszły od naszego trenera klubowego i kadrowego Mirosława Laskowskiego z MŚ z Grecji. Hanna Rogowska w klasie ILCa 4 została Wicemistrzynią Świata U-16. W kategorii Open z juniorkami zajęła 7 miejsce. Startujących było 150 zawodników z 49 państw.