Z kartą w systemie FALA podróże w Chojnicach od 13 października

Dodane: 2023-08-02

Po ponad dwóch latach od decyzji miejskich radnych o wejściu Chojnic do wojewódzkiego projektu wspólnego biletu FALA będzie można korzystać z niego. Punkt informacyjny ma powstać w Chojnicach 5.10, a podróże z kartą w tym systemie u nas od 13.10.

W marcu 2021 podczas zdalnego wspólnego posiedzenia komisji RM wiceburmistrz Adam Kopczyński wspomniał, że dzięki posiadaniu węzła integracyjnego oraz systemu FALA będzie łatwiej doprowadzić do zwiększenia ilości połączeń z miastami wojewódzkimi, takimi jak Gdańsk, Bydgoszcz czy Poznań. Poinformował wtedy, że trwają rozmowy z władzami Gminy Wiejskiej Chojnice, by w proporcjach 2 do 1 podzielić pomiędzy te samorządy koszty funkcjonowania przypadające na miasto Chojnice. Do roku 2028 byłoby to 3,631 mln zł.

Najprawdopodobniej te rozmowy z władzami gminy nie przyniosły efektu, bo podczas poniedziałkowej (31.07) sesji Rady Miejskiej o tym wiceburmistrz nie wspominał. Poinformował, że w jedenastu pomorskich samorządach system Fala będzie sukcesywnie wdrażany w najbliższych dniach. We wrześniu w Lęborku, Pucku i Władysławowie, w październiku w Chojnicach. Na koniec, czyli 15 grudnia 2023, nastąpi to w Trójmieście. Pod koniec sierpnia chojniczanie uzyskają możliwość zakładania kont na dedykowanym portalu i zamawiania kart elektronicznych. Pierwsze podróże z nią będą możliwe od 13 października.

Tagi: