Noce Operetkowe rozpoczęły się od koncertu przebojów

Dodane: 2023-08-20

We wczorajszy (19.08) wieczór pogoda była łaskawa dla fanów operetki, choć kilka kropel spadło na widzów, którzy jak zwykle szczelnie wypełnili ławki i schody amfiteatru w Fosie Miejskiej. Tematem przewodnim koncertu były „Największe Operetkowe Przeboje”.

Orkiestrę Symfoników Bydgoskich tym razem nie poprowadził Marek Czekała, a Bartosz Żurakowski. Solistami byli: Milena Lange – sopran, Elżbieta Cabała – mezzosopran oraz
Rafał Żurakowski – tenor, którzy występowali na scenie we wszelkich konfiguracjach: solo, w duecie w trio. Zbieżność nazwisk śpiewaka i dyrygenta jest nieprzypadkowa, bo są braćmi. Prowadzenie koncertu, jak zawsze było rolą Emilii Czekała. I jak co roku robiła to profesjonalnie i z dowcipem. Uzupełniał ją w tym zadaniu dyrygent Bartosz Żurakowski, który podawał mnóstwo ciekawych historii o kompozytorach poszczególnych utworów, których najwięcej pochodziło oczywiście z Austrii.

Dziś (niedziela 20.08) od 20.00 w Fosie Miejskiej drugi akt „chojnickiej” operetki. W programie pn. „Muzyczne Tournée Dookoła Świata” będą melodie z najodleglejszych zakątków świata. Na scenie będą śpiewać Alejandrina Vazquez z Meksyku oraz Yeyoung Sohn z Korei Południowej, a orkiestrą dyrygować będzie Marek Czekała.

Fotoreportaż z sobotniego wydania Nocy Operetkowych na FB Chojnice TV.

Tagi: