Sołtys Lichnów interweniuje ws. porzucanych hulajnóg

Dodane: 2023-08-30

Jedna ze zgłoszonych w formie ustnej interpelacji przez gminnych radnych podczas dzisiejszej (30.08) sesji Rady Gminy Chojnice dotyczyła tarasujących chodniki w Lichnowach elektrycznych hulajnóg. Wójt w swej odpowiedzi zadeklarował zorganizowanie w tej sprawie spotkania.

Sprawę pozostawianych w przypadkowych miejscach elektrycznych hulajnóg poruszył podczas sesji RG Chojnice radny Zbigniew Nojman, zarazem sołtys tej wsi.

- Na Lichnowy spadło coś takiego jak elektryczne hulajnogi. Dowiedziałem się o nich dopiero wtedy, jak je zobaczyłem na ulicach i parkingach. Nie było wcześniej do mnie żadnej informacji, nikt nie zapytał czy, gdzie i jak mogą one stać. Problem z nimi jest taki, że leżą one tam, gdzie nie powinny. Pół biedy, jak gdzieś z boku, ale są i w poprzek chodnika w centrum wsi, przy drogach na Sławęcin czy Chojnice, także na przykościelnym parkingu. Czy były w tej sprawie jakieś ustalenia Urzędu Gminy z firmą, której są te hulajnogi? - zapytał radny.

Wójt Zbigniew Szczepański, jak na każdej sesji w tej i w poprzednich kadencjach, udzielił także dziś (30.08) ustnej odpowiedzi w tej sprawie.

- Temat nowych lokalizacji hulajnóg nie jest mi znany. Nie znam regulaminu korzystania z nich. Usłyszałem o nich po raz pierwszy kilka lat temu w czasie spotkania w chojnickim ratuszu, kiedy to pewna firma przedstawiła ofertę ustawienia wypożyczalni w Chojnicach i Charzykowach (od Red.: początkowo przy chojnickim węźle integracyjnym miała być wypożyczalnia rowerów, ale zrezygnowano z niej na rzecz prywatnej firmy z hulajnogami). O Lichnowach nie była wtedy mowa. Niestety, jak jadę przez Chojnice, to nie raz widziałem leżące na chodnikach i przejściach dla pieszych hulajnogi. Zamierzam spotkać się w UG z przedstawicielami firmy od hulajnóg. Zapraszam pana radnego na nie. To niedopuszczalne, by miejscem „garażowania” był parafialny parking – odpowiedział na interpelację wójt Zbigniew Szczepański.

Nie znaleźliśmy na stronie chojnickiej SM ani zdjęć z usuwania hulajnóg, jak i regulaminu korzystania z nich, więc posiłkujemy się informacjami z FB Straży Miejskiej w Sopocie (w jeden dzień w lipcu br. zebrała 27 hulajnóg nieprawidłowo zaparkowanych i wywiozła je do Gdańska) oraz podajemy link do Regulaminu na stronie Straży Miejskiej w Gdańsku. Naśladownictwo zapewne jest możliwe.

Tagi: