Bon na masaż był nagrodą w konkursie dożynkowym w Ogorzelinach

Dodane: 2023-08-30

W Ogorzelinach w sobotę 26.08 odbyły się dożynki. Święto bardzo ważne dla rolników, ale też wszystkich mieszkańców sołectw Ogorzeliny i Nowy Dwór - Cołdanki.

Dożynki rozpoczęły się oficjalnym przejściem na mszę świętą w miejscowym kościele, po czym uczestnicy wrócili na plac przy domu kultury, gdzie słowa powitania wyraził Wójt Zbigniew Szczepański oraz Sołtysi.

Podczas festynu dożynkowego trwała zbiórka do puszek dla Oliwii Stanki i Olka Cybulskiego – chorych mieszkańców z gminy Chojnice. Za dowolną kwotę wrzuconą do puszki można było m.in. nabyć książki i gadżety. Po podliczeniu komisja zanotowała łączną kwotę zbiórki na 1204,21 zł. Bardzo dziękujemy za tak dużą ofiarność! Dla dzieci czekały atrakcje, jak tatuaże henną czy malowanie twarzy, wata cukrowa i dmuchane zjeżdżalnie. Nie obyło się bez poczęstunku, na gości czekało pyszne ciasto, kawa, chleb ze smalcem, a kto zechciał mógł zakupić pyszności z grilla. Występy na scenie rozpoczęła grupa Ogo-Dance oraz przedstawicielka grupy Agrafka. Na scenie wystąpiły także z przepięknymi piosenkami gwiazdy Roksana Latocha oraz Grzegorz Niemczyk.

W festyn dożynkowy, jak zawsze są wpisane różne konkursy i zawody oraz zabawy integracyjne przy muzyce. Wymyślne konkurencje, od jazdy na rowerze elektrycznym po przeciąganie liny i jazdę na taczce oraz inne zabawy sprawnościowe, nagradzane były bardzo wartościowymi nagrodami (np. wykaszarka, odkurzacz, piła, wiertarka, waga, czajnik, bony na masaż czy sesja zdjęciowa). Dożynkowe wydarzenie kończyła zabawa pod gołym niebem z zespołem „Oldy”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się we wsparcie naszej inicjatywy organizacyjnej.

GOK Chojnice

Tagi: