Nowe tabliczki z nazwami ulic pojawią się wiosną 2024

Dodane: 2023-09-05

Są nowe szczegóły dotyczące planu wymiany tabliczek z nazwami ulic, które mają 22 lata. Będą ze stali nierdzewnej i w dwóch odmianach kolorystycznych. Burmistrz Arseniusz Finster zamierza znaleźć na to środki w tegorocznym budżecie miasta.

Ich wzory zostały przez włodarza miasta przedstawione na wczorajszej (4.09) konferencji prasowej. Do wymiany jest 420 słupków z 500 tabliczkami na 386 ulicach. Nowe mają być ze stali nierdzewnej. Konstrukcja ma umożliwić ich wysuwanie z ramek, by je oczyścić. Mają być w dwóch odmianach kolorystycznych. Jedna z nich ma nawiązywać do koloru rogów tura w herbie miasta. Pojawią się także tablice kierunkowe dla pieszych oraz kierowców, by odwiedzający nasze miasto wiedzieli, którędy udać się do Muzeum, Bazyliki Mniejszej, Urzędu Miejskiego czy na parking. W tej chwili można zauważyć jedynie kierunkowskazy którędy do centrum lub do WC na parkingu przy stadionie, które częściej jest w naprawie, niż czynne. Szacunkowy koszt całej inwestycji, to kilkaset tysięcy złotych.

Przy okazji zapytaliśmy burmistrza, czy w ramach tej wymiany będzie uzupełnione oznakowanie rond, które mają nadane przez RM nazwy, a nie mają tabliczek. Zasugerowaliśmy także ujednolicenie wzorów tabliczek z nr domu i nazwą ulicy na Starówce. Oba „wnioski” mają być wzięte pod uwagę. Dodatkowo chcielibyśmy przypomnieć postulat z posiedzenia komisji kultury, by patroni ulic w mieście mieli dodatkowe tabliczki z krótkim życiorysem i kodem QR, jak jest już na zabytkach.

Tabliczka z napisem "WC" jest przy wjeździe na Stary Rynek z ul. Młyńskiej.

Tagi: