Miejska Biblioteka zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowackim

Dodane: 2023-09-13

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza na spotkanie „Madagaskar na własną rękę” z pochodzącym z Chojnic podróżnikiem Krzysztofem Nowackim. Odbędzie się ono w Czytelni w środę 13 września o godz. 17.00.

Krzysztof Nowacki podróżuje po świecie na rowerze, pieszo i autostopem. Ma za sobą trzy wyprawy rowerem na pustynię, czwartą do dżungli, kolejną do Wielkiej Piątki, objechał Bliski Wschód rowerem, Azję Południowo-Wschodnią, a w zeszłym roku opłynął 70% kuli ziemskiej. Gościł już dwukrotnie w chojnickiej bibliotece i mówił o swoich wyprawach. Tym razem zaprezentuje prelekcję „Madagaskar na własną rękę”.

Krzysztof Nowacki zapowiada, że opowie o tym, jak polecieć 8 200 km na Madagaskar i to tak, żeby po powrocie podróż się zwróciła z nawiązką… – „Niemożliwe? To przyjdźcie posłuchać o niemożliwościach, o cudach natury, zwierzętach, przyrodzie – niemożliwych do spotkania gdziekolwiek poza Madagaskarem. Ale będzie też o wspaniałych ludziach, różnych plemionach i skrajnej biedzie. Czy człowiek może przeżyć za złotówkę dziennie? Niemożliwe? Posłuchacie o tym, jak 86% populacji przeżywa poniżej progu biedy. Spokojnie, nie będzie biadolenia, będzie radośnie, fajnie, a na koniec może pomyślimy razem, jak np. pomóc dzieciakom w edukacji z dzielnic krańcowej biedy” – zapowiada podróżnik.

MBP Chojnice

Tagi: