W Senior Tur Cup wygrały zespoły England WFC oraz Jeże Zgierz

Dodane: 2023-09-07

W miniony weekend (1-3.09) w Charzykowach rozegrano turniej piłki nożnej chodzonej. Senior Tur Cup rozgrywany był już po raz trzeci, ale dopiero w tym roku doczekał się międzynarodowej obsady.

W zawodach wzięły udział dwie drużyny męskie z Anglii, która uważana jest za kolebkę chodzonej odmiany piłki nożnej (England WFC i Billericay Town), jedna drużyna pań z Litwy (Suduvos Mociutes) i jedna ekipa polsko - ukraińska (CeDePe Klaatu). Stawkę uzupełniły krajowe zespoły, wśród których najbardziej znane, to łódzki Rosomak i WF ŁKS. Nie zabrakło też ekipy gospodarzy. Szarża Charzykowianka wygrywała Senior Tur Cup w latach ubiegłych i teraz też liczyła na zwycięstwo. W sumie w turnieju wzięło udział blisko 140 zawodników i zawodniczek, a ich rywalizację przez całe dwa dni oglądał komplet widzów na trybunach na charzykowskim Orliku.

- Bardzo się cieszymy, że turniej z roku na rok zyskuje coraz większy prestiż. W tym roku poziom sportowy był bardzo wysoki, ale jak to w walking futbolu rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze i dostarczyła grającym wielu pozytywnych emocji - powiedział prezes Walking Futbol Polska Jarosław Paradowski.

W finale panów England WFC pokonał WF ŁKS dopiero po rzutach karnych (2:2, k. 4:3), a w meczu o trzecie miejsce FC Kapelaki wygrali z Szarżą Charzykowianką (2:1). Wśród pań bezkonkurencyjne były Jeże Zgierz, które wygrały wszystkie pięć meczów i w całym turnieju nie straciły żadnego gola.

Gościom bardzo podobało się w Charzykowach. Na każdym kroku podkreślali świetną organizację, wysoki poziom sportowy i piękno naszego regionu. Dwa lata temu w Senior Tur Cup grały trzy zespoły, rok temu - cztery, teraz było ich aż czternaście. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że turniej rozwija się tak dynamicznie.

Panowie 50+: 1. England WFC (Anglia); 2. WF ŁKS Łódź; 3. FC Kapelaki; 4. Szarża Charzykowianka; 5. CeDePe Klaatu (Polska/Ukraina); 6. Rosomak Łódź; 7. Team Aleksandrów; 8. Billericay Town (Anglia)

Panie 40+: 1. Jeże Zgierz; 2. The Stars 2; 3. KS Kontra; 4. Motyla Noga Mysłowice; 5. The Stars 1; 6. Suduvos Mociutes (Litwa).

GOK Chojnice

Chojnice TV było patronem medialnym Turnieju i zrealizował dwie relacje - z jego otwarcia w charzykowskim amfiteatrze oraz z sobotnich rozgrywek.

Tagi: