Aplikacja o gminie Chojnice zaliczyła poślizg

Dodane: 2023-09-08

W grudniu 2022 Gmina Chojnice podpisała umowę z firmą, która wykonała dla Debrzna miejską aplikację. Jej inauguracja miała nastąpić przed letnim sezonem turystycznym. Plan nie wypalił z winy wykonawcy.

Miała ona zawierać m.in. informacje o bazie noclegowej, gastronomicznej czy turystycznej. Powstać miały wersje dla Androida i iOS. Letnie wakacje skończyły się, a informacji o gotowości do jej użytkowania nie było, więc na ostatniej konferencji prasowej (31.08) w Urzędzie Gminy zapytaliśmy wicewójta Janusza Szczepańskiego o jej losy.

- Aplikacja została nam przekazana przez wykonawcę, jako gotowa do instalacji i użytku. Niestety, ale naszym zdaniem tak nie jest. Przekazaliśmy do tej firmy nasze uwagi o brakach i błędach i czekamy wciąż na ich usunięcie. Nie działa np. import danych do aplikacji z naszej strony internetowej. Aplikacja często zawiesza się. Szczerze mówiąc, to stosunki pomiędzy nami są bardzo napięte, bo straciliśmy sezon wakacyjny. Niezwłocznie poinformujemy media i mieszkańców, jak w końcu aplikacja będzie bez usterek i gotowa do użytkowania – odpowiedział nam Janusz Szczepański.

Na ilustracji screeny z aplikacji dla Debrzna, które dziś wykonaliśmy.

Tagi: