Radni będą przygotowywać listę ulic do remontu i budowy

Dodane: 2023-09-08

Na najbliższych przedsesyjnych posiedzeniach komisji RM Chojnic radni mają zająć się ustaleniem listy ulic, których projekty mają zostać zrealizowane w najbliższym czasie. Na dokumentację ratusz wyda ok. 1 mln zł.

Sesja RM jest zaplanowana na 18.09, a komisje zbiorą się tydzień wcześniej. Jak przekazał na poniedziałkowej (4.09) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, propozycje do pakietu nowych inwestycji drogowych pochodzą m.in. z wniosków zgłaszanych podczas zebrań osiedlowych przez mieszkańców. Są w nich m.in. komplet ulic na os. Metalowiec, przebudowa ul. Obrońców Chojnic, stare Grunowo, Działkowa, Sobierajczyka, Sikorskiego; przebudowa fragmentu ul. Żeromskiego pomiędzy Reymonta i Miłosza; remont ostatniej części ul. Igielskiej, czyli pomiędzy ul. Derdowskiego i Rybacką; część ulic na os. Kolejarz. Na liście mogą także być obydwie łącznice: Derdowskiego – Strzelecka oraz Kościerska – Gdańska. Burmistrz chciałby, aby były one zrealizowane do 2030 roku. Na wszystkie pozycje ratusz złożył lub wkrótce to zrobi, wnioski o zewnętrzne dotacje.

Poinformował także, że jeszcze w br. zostanie wykonany remont ul. Błękitnej Armii oraz odcinka ul. Człuchowskiej, gdzie UM otrzymał dofinansowanie w wysokości 50%. Portal natomiast zapytał włodarza miasta, kiedy zakończy się budowa ronda na skrzyżowaniu Bytowska – Leśna – zachodnie obejście, która rozpoczęła się przed 3 miesiącami. - Sądzę, że za ok. 3 miesiące, ale oczywiście bez wjazdu w obejście. Tam jest wiele robót brukarskich. W mojej ocenie prace są tam porządnie realizowane – odpowiedział nam burmistrz Arseniusz Finster.

Na zdjęciu z 8.09.2023 plac budowy ronda.

Tagi: