Do urologa w Chojnicach za rok, w Człuchowie … za miesiąc

Dodane: 2023-09-15

Nie raz pisaliśmy o długich kolejkach do poradni specjalistycznych w chojnickim szpitalu. Była o nich mowa także na posiedzeniach Rady Społecznej. Warto rozważyć podany przez Narodowy Fundusz Zdrowia sposób na ich ominięcie.

Podpowiedział nam go w liście do Redakcji Czytelnik, który otrzymał w jednej z chojnickich przychodni skierowanie do poradni urologicznej. Jest w wieku prawie emerytalnym i odpowiedź, którą dziś (15.09) uzyskał, że można zarejestrować jego na październik … 2024, skomentował tamże, że nie śpieszy się jemu na cmentarz. I za radą bliskiej znajomej odszukał na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia w specjalnej wyszukiwarce, że zdecydowanie szybciej zostanie przyjęty w niedalekim Człuchowie. Zarejestrował się telefonicznie na październik, ale w 2023 roku.

Skorzystaliśmy z tej porady i przetestowaliśmy działanie zdrowotnego „Wujka Google”. Screeny przy artykule. Można na nim wybrać nie tylko poszczególne rodzaje poradni specjalistycznych, ale i szpitalnych oddziałów leczniczych. Wybrać można całe dane województwo, lub konkretne miasto w tymże województwie. Jest też opcja, czy przypadek jest „stabilny”, czy „pilny”.

Dla Chojnic pacjent stabilny wg NFZ dla poradni urologicznej – 3.09.2025; pilny – 3.09.2024. Dla Człuchowa – 9.11.2023 i 28.09.2023 (czyli w zasadzie bez różnicy). Województwo Pomorskie (Czarna Woda, Starogard Gd. czy Sopot) – w obu wersjach wrzesień – październik 2023.

Screeny z powyższych wyszukiwań na FB Chojnice TV.

Tagi: