Wystawa w restauracji Sukiennice rozpoczęła Dni Sztuki 2023

Dodane: 2023-09-15

Wczoraj (14.09) w gościnnych progach restauracji Sukiennice zainaugurowano kolejną edycję Dni Sztuki. W otwarciu wspólnej wystawy obrazów Justyny Laski – Pietrzyńskiej oraz Jana Sabiniarza wziął udział pomysłodawca cyklu Janusz Jutrzenka – Trzebiatowski.

Wernisaż poprowadził dyrektor Chojnickiego Centrum Kultury Radosław Krajewicz. W barwnym wystąpieniu krakowski chojniczanin, czyli Janusz Jutrzenka – Trzebiatowski, komplementował obydwoje autorów obrazów, zgrabnie nawiązując do pierwszej części nazwiska p. Justyny. Przekazał licznemu gronu uczestników wydarzenia, że hasłem przewodnim Dni Sztuki 2023 jest „Na nienawiść odpowiadać miłością”. Za zaproszenie na wystawę podziękowali Januszowi Jutrzence Trzebiatowskiemu obydwoje twórców, którzy zadeklarowali, że to nie jest ich ostatnia wystawa.

Na oglądanie wystawy obrazów zaprosił także gospodarz, czyli pan Janek (Thuy Tranh Dinh), który razem z gościem z Krakowa pracował nad recepturą grzańca z wina. Przy tym napoju oraz ciastkach uczestnicy wernisażu podpytywali twórców o przedstawiane dzieła, pytali o plany na kolejne. Obrazy można było oglądać tylko podczas wernisażu. Może znalazłoby się dla nich miejsce w ChCK?

Dziś (15.09) o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie spotkanie z poetą, prozaikiem i tłumaczem Karlem Grenzlerem. W sobotę 16.09 o godz. 17 w ChCK koncert fortepianowy Gabrieli Szendzielorz-Jungiewicz, po nim otwarcie wystawy malarstwa Janusza Trzebiatowskiego.

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: