W charzykowskim amfiteatrze zbierali datki na rzecz Liwii Kolińskiej

Dodane: 2023-09-17

W sobotę (16.09) od południa do wieczora w charzykowskim amfiteatrze i na terenie do niego przyległym trwała wielka impreza charytatywna, której głównym celem było zebranie jak największej kwoty na rzecz rehabilitacji Liwii Kolińskiej.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą było stowarzyszenie pn. Sympatycy Folkloru i Kultury Marynistycznej „Redota”, dlatego impreza miała nazwę „Redotalia”. W bogatym programie, o którym wcześniej szczegółowo informowaliśmy, znalazły się występy m.in. kaszubskiej kapeli Purtki, Grzegorza Niemczyka z coverami Krzysztofa Krawczyka, sióstr Czarneckich z m.in. swoją wersją hitu Męskiego Grania 2021 „I Ciebie też bardzo”. Ci wykonawcy występowali na scenie amfiteatru, ale plecami do widowni i twarzą w stronę licznych stoisk, pomiędzy którymi stała i siedziała publiczność. Na wspomnianych stoiskach można było w sektorze „Chojnickiego Koszyka” zakupić lokalne wiktuały. Na innym pajdę chleba ze smalcem i góralskie serki. Na jeszcze innym sadzonki kwiatów. Na głodnych czekała grochówka, coś z grilla czy kawa, przy których stała skarbonka dla Liwii.

Natomiast od 16 zaczęła zapełniać się widownia amfiteatru, gdzie jako pierwsi, stojąc plecami do jeziora Charzykowskiego, wystąpili członkowie szantowego zespołu „Ciągle na Fali”. Przed występem jego lider Dariusz Gańcza, jako kapitan statku wycieczkowego TUR, wykonał dwa rejsy spacerowe po jeziorze, z którego cały przychód z biletów przekazał na rzecz Liwii. Tego dnia takie charytatywne rejsy wycieczkowe z Charzyków wykonywał także katamaran, który na co dzień cumuje w Małych Swornegaciach. Pomiędzy występami odbywały się licytacje najróżniejszych fantów. W turze po szantach, a przed coverami zespołu TheSperados z Warszawy, można było zostać posiadaczem płyty CD z piosenkami Dawida Kwiatkowskiego i jego autografem, koszulki i plakatu popularnego Cezika oraz … sukni ślubnej! W kolejce czekały koszulki Arkadiusza Recy, Emila Drozdowicza i Jacka Podgórskiego. Ostatnim akcentem wczorajszych Redotalii był występ Gosi Andrzejewicz.

Partnerami całego wydarzenia było Chojnickie Centrum Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Więcej w relacji video oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: